Listopad

IMG_20221101_080620

28.11.2022:

 • Zítra jdeme s dětmi do kina. Firma Brose dává dětem dárek k Mikuláši - zdarma představení , pohádka Zlouni. Dětem dejte s sebou věci dle rozvrhu hodin. První dvě hodiny budeme v kině, pak se ještě učíme. 

25.11.2022:

 • Následující informace se týkají rodičů našich žáků, kteří měli účet u Equa bank a hradí inkaso stravného svých dětí z účtu.
  Vzhledem k tomu, že došlo ke spojení bank -  Equa bank a Raiffeisenbank – došlo i ke změně kódu banky, v některých případech i čísla účtu klientů, což mohlo způsobit problémy v úhradě stravného za uplynulé období. Nový kód banky je 5500 (původní 6100). Odešlé platby z účtů, prosím, zkontrolujte.
  Prosíme rodiče, kterých se týká toto sloučení bank, aby sdělili vedoucí ŠJ, zda v jejich případě nedošlo k výše uvedeným změnám. Kód banky může vedoucí ŠJ v našich sestavách změnit, ale jen se souhlasem zákonných zástupců.
  V případě potřeby se proto obraťte na vedoucí školní jídelny paní Pavlínovou – telefon 739 446 833.
  Děkujeme za pochopení.

 

23.11.2022:

 • Včera jsme poprvé psali do Bílé písanky diktát písmenek ( označeno velkým D:). Žáci, kteří dostali jedničku, mají známku v ŽK. Některé děti mají potíže -  neznámkovala jsem jim diktát, ale je třeba doma procvičovat. Ve škole to trénujeme každý den. Příští diktát bude oznámkován všem. 
 • Totéž platí i u matematiky - dnes poprvé jsme si zkoušeli pětiminutovku. Opět oznámkuji jen těm, co budou úspěšní. Další pětiminutovka už bude známka u všech. 
 • Děkuji všem, kteří se zúčastnili sběru kaštanů a žaludů. 

21.11.2022:

 • Zítra je poslední den, kdy můžete donést kaštany do školy. Odpoledne si je myslivci už odvezou. Některé děti říkaly, že máte ještě kaštany doma. Doneste je, prosím. Děkuji. 

16.11.2022:

 • Zítra 17.11. je státní svátek. Děti do školy nejdou. Uvidíme se až v pátek 18.11.
 • Kaštany se odvážejí v úterý 22.11. Je to tedy poslední den, kdy můžete kaštany donést. Děkuji.

14.11.2022:

 • Tento týden už můžete nosit do třídy usušené kaštany a žaludy. Prosím, dejte mi k tomu lístek, ať vím kolik toho je. Zvažte je. Děkuji.

11.11.2022:

 • Prosím, každý den čtěte. Mezi dětmi jsou velké rozdíly ve čtenářských dovednostech. Některým dětem nestačí jen číst ve škole, musí si procvičovat čtení hlavně doma. V Doučování neustále trénujeme, ale pokud v tom nepokračujete doma, moje práce je zbytečná. Stačí, když budete číst 10 minut, pak dáte hodinu až dvě pauzu a znovu se k tomu vrátíte na dalších 10 minut. A takto to zopakujete během dne několikrát. U některých dětí není třeba, už čtou automaticky slabiky a celá slova. 
 • Dále prosím o podepisování ŽK. Nemusíte podepisovat každý řádek, ale budu ráda, když tam podpis najdu. Některé děti mají ŽK úplně bez podpisu od začátku školního roku. Děkuji a přeji hezký víkend. 

02.11.2022:

 • Prosím, dejte dětem do pouzdra pero. Prvňáčkům se bude lépe psát, pokud pero bude mít protiskluzovou plochu při úchytu. Pero, které je hladké bude pro dítě nepohodlné a může to mít vliv na úhlednost písma. Je třeba vybrat pero, které má unikátní úchopovou zónu. V prodejnách vám určitě poradí. Speciální pera jsou i pro leváky. Děkuji.

Další aktuality

20230316_095236

Velikonoční vajíčko

Naši žáci často využívají nabídku programů, která přichází z Centra tradičních technologií Příbor (CETRAT), pobočky Muzea Novojičínska.…