První den ve škole - informace

Vážení rodiče!

Vítám Vaše děti v 1. třídě a Vás při jejich vstupu do 1. třídy!

Dnešní slavností den je pro Vaše děti dalším velkým zlomem, proto Vám přeji úspěšné vykročení do dalších dní, hodně trpělivosti a ještě více radosti!

Z dnešního prvního dne jsem vám udělala krátký výpis důležitých organizačních bodů.

Provoz školní družiny: 6.00 – 7.45 hod., 11.40 – 16.00 hod. (nutno odevzdat vyplněné zápisní lístky - den, časy odchodů, popř. kroužky...)

Provoz školní jídelny: 11.30 – 14.00 hod. (nutno se přihlásit u vedoucí školní jídelny - za bufetem skleněnými dveřmi do 1. patra), platba obědů složenkou nebo z účtu, děti dostanou čip, který musí mít denně u sebe a na který dostanou oběd, lze vybírat ze dvou jídel, které si můžete předem objednat, popř. odhlásit na stránkách školy – e.strava – heslo: iniciály žáka s číslem čipu nebo přímo ve školní jídelně na automatu vzadu u okna)

Otevírání školní budovy (neplatí pro děti ve školní družině) – 7.40 hod. (7.50 má být žák již ve třídě a chystá si věci), hodina začíná v 8.00 hod.

Čtrvrtek 2. 9. a pátek 3. 9. bude ukončení vyučování pro prvňáčky v 9.40 hod. V tyto dny dejte dětem malou svačinku, budeme ji potřebovat už po první hodině. Družina si děti převezme po druhé vyučovací hodině a odstravuje v jídelně. Děti, které nebudou navštěvovat školní družinu, dovedu do šatny a předám doprovodu.

Od pondělí 6. 9. už bude vyučování do 11.40 hod. Provoz školní družiny pro přihlášené děti bude vždy navazovat.

Co nosit s sebou v aktovce: pouzdro (ostrouhané tužky, guma, pastelky), Živou abecedu, Matematiku, Prvouku, malý deníček na informace, Notýsek školáka, obdržené sešity – vše řádně obaleno, podepsáno. Svačinku a pití.

Ve škole je možnost nechat si: ubrousek na svačinku, v šatní skříňce podepsané přezůvky.

Věci na VV a PČ – v pytlíku u lavice.

Cvičební úbor na TV - triko, kraťasy nebo tepláky, tenisky s bílou podrážkou – vše v plátěné tašce nebo pytlíku – podepsané (nedávejte prosím igelitové tašky).

PČ, VV – zástěrka nebo staré větší triko či košile, igelitový ubrus nebo archy reklamních letáků, kelímek na vodu (ne maličký, ale třeba od ramy…), plastelína (do sáčku s krabičkou), nůžky s kulatou špičkou. Ze školy dostanou děti lepidlo, vodové barvy, štětce, voskovky, progressa.

Na co dbát: každý den zkontrolovat společně školní sešity a knihy – domácí úkoly budou označeny, trénovat doma probraná písmena a příklady, mít ostrouhané tužky, pastelky, obalené sešity a knihy, dbát na správné držení tužky, nevypracovávat neoznačené úkoly dopředu. Číslice, tečky a písmena nevystřihovat všechny najednou, ale postupně podle učiva (zezadu zkratkou podepsat), kontrolovat deníček se vzkazy a úkoly, omlouvat případnou nepřítomnost dítěte max. do příštího dne (tel. kancelář 556 802 292) popř. na email. adresu učitele: grygarikova@zsmilhor.cz, písemně pak nepřítomnost zapsat do Notýsku (vzadu).

Vyplnit a odevzdat dotazník pro rodiče (poznačit i email), zápisní lístek do družiny (kdo má zájem), souhlas se zveřejněním jména a fotografií žáka na internetu, třídní fond - 200 Kč (zakoupení pomůcek pro VV a PČ, vstupné na první kulturní akce…) Po rozdání Notýsku – doplnit celou první stranu.

Stručné informace naleznete také na stránkách školy www.zsmilhor.cz, 1. stupeň, 1. A (Vzhledem k rekonstrukci instalace však budou v provozu až během září.)

Ráda vám zodpovím jakékoliv dotazy týkající se Vašeho dítěte či provozu školy vždy ráno před vyučováním nebo kdykoliv po vyučování, popř. si domluvíme schůzku na přesnou hodinu. Koncem září proběhnou krátké třídní schůzky, kde si řekneme v klidu bez dětí veškeré další informace – termín pak najdete v deníčku.

Těším se na Vaše děti a na spolupráci s Vámi, bez které se neobejdeme!

Hodně zdraví, úspěchů a trpělivosti celý školní rok přeje

Mgr. Ivana Grygaříková

V Kopřivnici 1. 9. 2021