Čtení - doporučení

Vážení rodiče, při čtení je chybou, když si děti slabiku nejdříve šeptají a pak přečtou nahlas. (Prozatím jsem to pozorovala u jednoho žáčka - proto zde vkládám tento článek s  předstihem). Jedná se o dvojí čtení a tento návyk dělá později čtenářům problémy. My říkáme, že jazýček se nachystá na první písmenko a sklouzne na druhé. Co se týká domácích úkolů, je dobré s dětmi nečíst vše najednou, stránku si raději rozdělte a čtěte 5 - 10 min třeba 3x za den. (Je to důležité hlavně u těch dětí, kterým se čtení prozatím nedaří. ) V sešitě si můžete značit obloučky. (Ze začátku je pro některé děti jednodušší čtení s takto vyznačenou slabikou.) Děti mají vyrobené záložky, potřebují je ke čtení řádků (mnohé děti je bohužel nechaly doma). Čtené slabiky ukazují ukazováčkem! Sledují text, který čte někdo jiný - vyzkoušejte. Děkuji. 
Sochová

Další aktuality

Pohár r 22 kraj

Pohár rozhlasu - kraj

53. ročník atletické soutěže začal v okresním kole vítězstvím našich mladších žákyň i žáků, které jim zajistilo postup do krajského kola.…