21.12.2021:

• Zítra děti nebudou potřebovat učebnice ani sešity. Dejte jim pouze pouzdro, pro vlastní potřebu cukroví + malou svačinku, pití, čip na oběd, klíč od šatní skříně. Budeme vyrábět svícny a vánoční přání. Vše na výrobu mám ve škole.
  • Dětem jsem dala domů cvičební úbor ( bez bot). Zítra vám donesou vše z šatních skříní. Prosím, prohlédněte jim přezůvky, některé by už potřebovaly vyměnit. Je mi jasné, že o tom nevíte, vždyť je mají celou dobu ve škole a děti si doma nevzpomenou. Děkuji.

20.12.2021:

Ve fotogalerii najdete fota výrobků dětí z naší třídy. Vše jsme vyráběli na Vánoční jarmark. Pokud máte zájem, můžete si výrobky koupit. Drobné vánoční ozdoby - 5,- Kč za kus, zvonky 30,- Kč za kus, stromečkový svícen 100,- Kč za kus. Výtěžek jde na odměny pro vaše děti.

17.12.2021:

• Během příštího týdne by si měly děti vyklidit šatní skříňky. Budou se vytírat. I přezůvky vemte dětem domů.

10.12.2021:

• Znovu připomínám a vysvětluji:
    Děti, které mají po PCR testu pozitivní výsledek, zůstávají doma a jdou do školy v termínu, který jim určila hygiena. ( po 14 dnech)
    Děti, které mají po PCR testu negativní výsledek, jdou v pondělí do školy ( nebo po výsledku testu ). Rodiče mi musí poslat na email výsledek testu. Ten, kdo mi ho nepošle, nemůže poslat dítě do školy. Antigenní test po karanténě nestačí.
    Děti, které nedáte na PCR test, zůstanou doma 14 dní jako děti, které mají pozitivní výsledek po PCR testu. To znamená, že příští týden do školy nepřijdou.
    Vzhledem k tomu, že doma zůstávají děti, které mají pozitivní výsledek po PCR testu a je jich hodně ( zatím vím o 7 dětech), tak budu nadále připojovat děti dopoledne online.

07.12.2021:

• Omlouvám se rodičům. Dnešní online třídní schůzky jsem musela zrušit kvůli technické závadě .  Nabízím čtvrteční termín od 17.30 hod. ( Individuální tř. schůzky) Děkuji za pochopení.

06.12.2021:

• Informace z hygieny:
    Od zítřka jde celá třída do karantény ( kromě Rudy, ale ten je stále ve stavu nemocných). Pokud budete potřebovat potvrzení, zajděte si do kanceláře školy, ta vám doklad vystaví.
    Obědy máte automaticky odhlášeny do konce tohoto týdne.
    V současné době máme 4 pozitivní výsledky po PCR testech a 2 pozitivní výsledky z dnešního rána ( antigenní testy -Je třeba nahlásit obvodnímu lékaři. )
    Děti, které mají pozitivní výsledek po PCR testu, jdou do školy po 14 dnech.
     Děti, které mají negativní výsledky po antigenním testu, si vyžádají u obvodního lékaře termín PCR testu a mohou se vrátit po negativním výsledku do školy nejdříve 10.12. Nezapomeňte, že test nesmí být starší 72 hodin.
    Testy PCR, které máte již udělány platily pro první karanténu ( ŠD). My teď řešíme již děti, které mají pozitivní výsledky z pátku 3.12.
    Nejlepší variantou by byl návrat dětí do školy v pondělí 13.12.
    Pokud budete mít výsledky PCR testů, dejte mi prosím vědět.
    Pokud děti, které mají negativní výsledky u antigenních testů, nepůjdou na PCR test, pak zůstávají doma rovněž 14 dní.
  • Tento týden by měly proběhnout online třídní schůzky. Během dneška vám pošlu na email čtvrtletní hodnocení vašeho dítěte. Pokud budete mít zájem se se mnou spojit, pak v úterý a ve čtvrtek v době od 17.30 hodin - online přes přihlašovací údaje vašeho dítěte.

04.12.2021:

• Vážení rodiče, s největší pravděpodobností půjde celá třída do karantény ( kromě Rudy - ten nebyl minulý týden ve škole). Máme již třetí dítě s pozitivním výsledkem po PCR testu. Musíme čekat na sdělení hygieny, která rozhodne, zda bude platit karanténa pro všechny, od kdy a na jak dlouho.
    Děti, které zůstanou v pondělí doma, se mohou připojit opět na online hodinu v 9.00 hod. Pokud nemůžete najít přihlašovací údaje, napište mi, pošlu je.
  • Každé pondělí se děti ráno testují.

02.12.2021:

• Dnes nastoupilo do karantény 8 dětí z naší třídy. Prosím, pozorujte děti a případné pozitivní výsledky mi nahlaste. Děkuji.
  • Během dnešního vyučování jsme měli první dvě hodiny preventivní program ohledně vztahů dětí ve třídě. Během třetí hodiny jsem posílala děti domů (  oznámení hygieny), protože byly ve styku s pozitivní osobou ( p. vychovatelka ŠD).
    Nestihli jsme se věnovat ČJ, proto prosím, abyste jim dali tento předmět do aktovky. Zítra probereme, co bude třeba. Sešity jsem rozdala raději všechny, protože nevím, které děti mi zítra přijdou do školy.
  • Informace pro rodiče dětí, které budou v karanténě:
    1. Měla by se vám ozvat hygiena ( sms nebo telefon).
    2. Karanténa se počítá od pátku 26.11.2021. Děti by měly zůstat v karanténě 14 dní. Po 5-7 dnech může dítě jít na test PCR a pokud bude tento test vyhodnocen jako negativní, dítě se může vrátit 8. den do školy . Potvrzení samozřejmě s sebou.
    3. Obědy si odhlašujte sami. Pokud tak neučiníte, budete doplácet do plné ceny.
    4. Zítra se mohou děti přihlásit na online hodiny. Připojím je v 9.00 hodin.
    5. Pokud budete mít jiné informace od hygieny, prosím, informujte mě.
  • Děkuji všem za vstřícnost a přeji zdárný průběh událostí.

01.12.2021:

• Informace od vedení školy:
    Upozorňujeme rodiče, že vzhledem k vzniklé situaci, kdy odcházejí do karantény jednotliví žáci ale také celé třídy, nastává problém v registraci odběru obědů. Pro přehlednost je nutné:
    1) Pokud do karantény odchází jednotlivec, odhlašuje obědy (stejně jako v době nemoci) zákonný zástupce.
    2) Pokud odchází do karantény celá třída, škola zařídí odhlášku po dobu minimální délky karantény, což je 7 kalendářních dnů (5 pracovních dnů). Od 8. dne je věcí zákonného zástupce, aby další obědy v případě pokračující karantény odhlásil. Pokud žák 8. den nastoupí do školy, automaticky bude mít oběd přihlášen.
    Prosíme zákonné zástupce, aby tuto skutečnost vzali na vědomí a řídili se jí, protože v případě, že dítě bude pokračovat v karanténě a zákonný zástupce obědy neodhlásí, bude muset doplatit oběd v plné výši.
    Děkujeme za pochopení.