Informace - lyžařský výcvik 2023

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK – CO S SEBOU?

Samozřejmě lyže se seřízeným vázáním, hůlky, boty, brýle a přilbu, jsem-li lyžař.
K lyžím potvrzení o odborném seřízení vázání. Bez potvrzení vás instruktoři nemohou pustit na svah.
Snowboard se správně upevněným vázáním (z hlediska správné volby „přední“ nohy), boty, brýle a přilbu, jsem-li snowboardista.
Pro všechny by mělo být samozřejmé sportovní oblečení (na lyže i snowboard, ale též na případnou procházku po okolní přírodě – v případě, že nebude zasněžený svah). Ke sportovnímu oblečení řadíme i plavky - ve středu odpoledne máme čas na odpočinek od svahu a nabízí se návštěva místního vodního světa.
Trička, tepláky, mikinu, spodní prádlo, dostatek ponožek a pantofle pro pobyt na ubytovně.
Nezapomeňte na ručník, mýdlo a další hygienické potřeby, stejně tak na léky, pokud nějaké pravidelně užíváte. ROUŠKU! (ubytovaní budeme v těsné blízkosti jeden vedle druhého a může se stát, že se připlíží nějaké to respirační onemocnění. Pokud nepojede hned domů, bylo by nanejvýš vhodné při kontaktu s ostatními účastníky pobytu použít roušku a výrazně tak omezit další šíření nemoci.)
Fény, kulmy a podobné přístroje se nedoporučují – většinu dne budete mít na hlavě přilbu nebo čepici.
Občas se stane, že se poškodí lyže, vázání nebo praskne bota. Pro tyto případy je dobré mít k dispozici nějakou hotovost, abychom mohli zajistit opravu nebo náhradu v místní půjčovně.
Občas dojde k nějakému úrazu a musíme na ošetření do nemocnice. K tomu každý potřebuje kartu pojištěnce.
Drobnou zásobu peněz na případný nákup pamlsků. Možná budou k dispozici nějaké sladkosti na hotelu, ale musíte počítat s jinými cenami než v obchodě. Lepší je si nějaký pamlsek přivézt v zavazadle.
Hlad nehrozí, protože je zajištěn pravidelný přísun jídla hotelovou kuchyní. Konzervy, zavařená jídla a podobné zásoby tedy nejsou nutné.
Musíme počítat s tím, že oblečení bude po výcviku mokré – ne každý vydrží celý den bez pádu. Proto je dobré mít náhradní suché oblečení na odpolední výcvik – zejména ponožky a rukavice. Ideální by byly i kalhoty, ale ty v zavazadle zpravidla zaberou dost místa.
Často se stává, že při pádech něco na oblečení povolí a praskne. K zašití případných trhlin je dobré mít základní šicí potřeby.

POZOR!!! Existuje možnost, že pojedeme v době, kdy nebude sníh. V takovém případě musíte počítat s pravidelnými turistickými vycházkami a být na ně náležitě vybaveni.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK – POKYNY K ODJEZDU

Lyžařský výcvik proběhne v termínu od 6. do 10. 2. 2023. Odjezd je v neděli 5. 2. Sraz účastníků před školou ve 13.00 h. Proběhne kontrola přítomnosti, naložení zavazadel a odjezd na místo určení. Plánovaný návrat z výcviku v pátek 10. 2. cca v 17 hodin.

Další aktuality

ŠD obr.www upr

ÚNOR 2023

Akce ve školní družině – únor  2023  6. 2.  BIJÁSEK - Největší dar 23. 2. Srdce na pravém místě

ŠD obr.www upr

LEDEN 2023

Akce ve školní družině – leden  2023 16. 1.  BIJÁSEK - Dračí princezna 26. 1. Sněhové radovánky