Štafetový pohár

www pl

Okresního kola, které se konalo ve středu 20. 4. 2022, se zúčastnilo 14 škol. Za každou zúčastněnou školu běželo 16 žáků z 2. – 5. tříd, a to ve 3 závodech – 8 x 100 m (mladší žáci), 8 x 100 m (starší žáci) a 8 x 200 m (smíšená družstva). Každý závod se vyhodnocuje zvlášť. Postupně jsme získali 2. místo, opět 2. místo, až cinklo zlato. Rozhodčí pak sečtou časy a vyhlásí celkového vítěze postupujícího přímo do krajského kola, které se bude konat 10. 5. 2022 v Opavě. A tam pojedou naši běžci. Stali se celkovými vítězi. Podle slov paní učitelky Hořákové „zvítězila bojovnost a taktické rozložení sil“. A já chválím i paní učitelky Hořákovou a Machynovou, které měly jistě do taktiky co mluvit. Navíc, když viděly to množství žlutých dresů na stadionu, zabránily možné záměně běžců z různých škol při předávkách a jednoduše naše sportovce před startem převlékly do starších bílých triček. Třeba i ta přinesla trochu štěstí :o)
Děkujeme za reprezentaci školy a v květnu budeme všichni držet palce…

Další aktuality