Protidrogový vlak

IMG_20220427_114007

„Dne 27. 4. navštívili žáci 8. ročníku naší školy jedinečnou senzaci ve střední Evropě - protidrogový vlak. Ten byl přistaven již v ranních hodinách na vlakovém nádraží v Kopřivnici. 
Již při prvním pohledu na vlak se žáci zděsili. Vypadal jako vlak určený k transportu do koncentračního tábora a pomalu jim slábl úsměv na tváři. Poté jsme byli velmi mile přivítání panem průvodcem a obdrželi banán a čaj. Během 90 minutové prohlídky jsem viděl na tvářích žáků náznaky nadšení, ale i zděšení. A není divu. Celý tento projekt je velmi věrohodný a vzbuzuje v žácích pocit, jako by si opravdu prožili život narkomana. A to se všemi důsledky - vězení, výslech na policii, život v drogovém doupěti atd.
Já osobně si myslím, že to v duších žáků zanechá takovou stopu, že snad nikdy nedopadnou jako herci v příběhu, který nás při celé prohlídce doprovázel. Návštěvu tohoto vlaku všem vřele doporučuji.“

                                                           Mgr. Miroslav Hykl

Další aktuality

ŠD obr.www upr

ÚNOR 2023

Akce ve školní družině – únor  2023  6. 2.  BIJÁSEK - Největší dar 23. 2. Srdce na pravém místě

ŠD obr.www upr

LEDEN 2023

Akce ve školní družině – leden  2023 16. 1.  BIJÁSEK - Dračí princezna 26. 1. Sněhové radovánky