O práci příslušníků Armády ČR

7 - kopie

O návštěvě příslušníků napsala paní učitelka Pisařovicová:
„V pondělí 12. 12. 2022 do naší školy zavítali dva příslušníci Armády České republiky, rtn. David Polcer a rtn. Vít Pisařovic ze 72. mechanizovaného praporu "Generálmajora Josefa Buršíka" v Přáslavicích.
Úkol zněl jasně. V rámci předmětu Člověk a svět práce přiblížit žákům devátých tříd profesi vojáka. Zpočátku vojáci představili svoji jednotku, povinnosti vykonávané v rámci svého povolání a pak přidali zajímavosti a vlastní zážitky z nasazení v zahraničních misích. Žáci měli připraveny zvídavé otázky, na které v průběhu besedy vojáci odpovídali. Během besedy si žáci mohli vyzkoušet například neprůstřelnou vestu (vážila cca 13 kg!), přilbu, baret a podívat se na medaile. Samozřejmě nesměla chybět zmínka o platových podmínkách. Žáci nakonec hodnotili akci jako povedenou a velmi zajímavou. I když se nepředpokládá, že by se zvýšil jejich zájem o toto zaměstnání, alespoň už ví, co vlastně dělá voják, když neválčí…“

Fotogalerie

Další aktuality

ŠD obr.www upr

ÚNOR 2023

Akce ve školní družině – únor  2023  6. 2.  BIJÁSEK - Největší dar 23. 2. Srdce na pravém místě

ŠD obr.www upr

LEDEN 2023

Akce ve školní družině – leden  2023 16. 1.  BIJÁSEK - Dračí princezna 26. 1. Sněhové radovánky