O práci příslušníků Armády ČR

7 - kopie

O návštěvě příslušníků napsala paní učitelka Pisařovicová:
„V pondělí 12. 12. 2022 do naší školy zavítali dva příslušníci Armády České republiky, rtn. David Polcer a rtn. Vít Pisařovic ze 72. mechanizovaného praporu "Generálmajora Josefa Buršíka" v Přáslavicích.
Úkol zněl jasně. V rámci předmětu Člověk a svět práce přiblížit žákům devátých tříd profesi vojáka. Zpočátku vojáci představili svoji jednotku, povinnosti vykonávané v rámci svého povolání a pak přidali zajímavosti a vlastní zážitky z nasazení v zahraničních misích. Žáci měli připraveny zvídavé otázky, na které v průběhu besedy vojáci odpovídali. Během besedy si žáci mohli vyzkoušet například neprůstřelnou vestu (vážila cca 13 kg!), přilbu, baret a podívat se na medaile. Samozřejmě nesměla chybět zmínka o platových podmínkách. Žáci nakonec hodnotili akci jako povedenou a velmi zajímavou. I když se nepředpokládá, že by se zvýšil jejich zájem o toto zaměstnání, alespoň už ví, co vlastně dělá voják, když neválčí…“

Fotogalerie

Další aktuality

IMG_20230914_115354

SEIFEROS

V pátek 8. 9. 2023 se všichni žáci naší školy sešli na hřišti ZŠ 17. listopadu, aby se zúčastnili více než hodinového výukového programu…