Velké Karlovice - 5

Hl5

Den pátý – závěrečný…
Pan učitel Madecký napsal: 
„Závěrečný díl lyžařského výcviku absolvovali jeho účastníci převážně na tzv. modré sjezdovce, která je z místní nabídky ta nejdelší. Většina už měla povoleny „volné“ jízdy, vybraným žákům se instruktoři až do poslední minuty věnovali individuálně. U některých šlo pouze o doladění některých detailů, aby se na svahu cítili dostatečně bezpečně, u jiných pak šlo o rozšíření možností, jak si svou jízdu lépe užít.
Po týdnu stráveném pozorováním a rozhovory se samotnými aktéry mohu s klidným svědomím prohlásit, že každý z účastníků si během lekcí zdolal svůj vlastní Mount Everest. Nezáleží na tom, jak byl v jednotlivých případech vysoký a strmý. Záleží na tom, že, pokud mohu soudit, všichni cítili, že se jim podařilo něco velkého, něco pěkného. A to i přesto, že se to ještě v pondělí zdálo nemyslitelné. A o tom to je.
Nyní už jsou všichni doma a snad sdílejí své zážitky a pocity podobným způsobem, jako to projevovali v průběhu týdne.“

Každý začátek má i svůj konec, a toto je poslední zpráva z lyžařského výcviku v roce 2023. V 16.30 přijely na parkoviště u Alberta autobusy, ze kterých vystoupili všichni účastníci „zájezdu“, byly vyneseny lyže, snowboardy, tašky a kufry.
V tuto chvíli jistě všichni vstřebávají zážitky, foukají drobné bolístky, ale hlavně nabírají sílu, protože týden intenzívního pohybu na sjezdovkách dal asi každému zabrat…takže týden prázdnin přijde určitě vhod nejen těm, kteří sjížděli sjezdovky, ale i těm, kteří se o naše žáky starali – ti zvláště zaslouží poděkování. Nicméně - zpět do reality…
Po prázdninách se všichni vracíme na svá místa, takže nezapomeňte – v pondělí 20. 2. v 7.40 opět zazvoní a dveře do školy se otevřou všem našim žákům a zaměstnancům…

Fotogalerie

Další aktuality

IMG_20230914_115354

SEIFEROS

V pátek 8. 9. 2023 se všichni žáci naší školy sešli na hřišti ZŠ 17. listopadu, aby se zúčastnili více než hodinového výukového programu…