Evropský den hudební výchovy

O hudební akci, do které jsme se poprvé zapojili, paní učitelka Galová napsala:
„Naše škola se dnes 15. 3. aktivně zapojila do tzv. Evropského dne hudební výchovy, kterou pořádá Společnost pro HV ČR spolu s European Association for Music in School.
Děti 1. - 4. tříd se ráno sešly v tělocvičně naší školy a zahájily den společným zpíváním. Ve třídách pak většinou muzicírování ještě pokračovalo.
Vyvrcholením dne bylo v 11 h. online vysílání z kina KDK, kde se shromáždil výběr dětí ze všech kopřivnických škol včetně muzikantů. Techniku zajistil KDK.
Z naší školy nás zastoupili všichni třeťáci a několik zpěvaček z 2. stupně. Učitelé HV pak spolu s dětskou kapelou rozezpívali a roztančili zaplněný kinosál. Na plátně se v průběhu akce objevovaly online záběry z různých míst ČR i Evropy.
Všichni dohromady tak vytvořili úžasnou hudební atmosféru a hodinu společného evropského muzicírování si určitě užili.
Hudba nás obklopuje, uvolňuje, povznáší…je v nás…“