Pohár rozhlasu - okres 2023

ohár HF

Ve čtvrtek 4. 5. se na letním stadionu v Kopřivnici konalo okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou 2023 za účasti sportovců 16 škol z okresu Nový Jičín. Sportovci byli rozděleni podle věkových kategorií a do každé atletické disciplíny (běh 60 m, běh 800 m, skok daleký, skok vysoký a vrh koulí) družstvo vyslalo 3 závodníky. Sportovní klání uzavírala štafeta 4x60 m. Výkony jsou bodovány, sečteny a škola s nejvyšším součtem bodů vyhrává a postupuje do krajského kola.
My jsme vyslali do bojů o postup 3 družstva.
Mladší děvčata obsadila 6. místo, starší hoši byli o dvě místa lepší. Nejvyšší šance na postup měla starší děvčata. Přání se stalo po bojovném výkonu skutečností. Děvčata získala 5785 bodů a vybojovala postup do krajského kola, které se uskuteční 24. 5. 2023 v Opavě. A to budeme zase držet palce a čekat, čím nás holky překvapí..
Určitě nezajímavá není ani informace o nových rekordech školy, které děvčata pokořila.
Nela Štefková ve skoku dalekém doletěla do vzdálenosti 518 cm a Aneta Babincová, Linda Chovancová, Sofie Šnyrychová a Nela Štefková si na trati 4x60 m předaly štafetový kolík v rychlosti 31,11 s.