Anglie - den 3.

image0 (3)

Když se řekne Oxford a Cambridge, každému se jistě vybaví dvě nejznámější univerzity na světě. My jsme dnes měli možnost prohlédnout si město Cambridge. Uchvátila nás jeho historie a nádherné budovy univerzity. Zpestřením dnešního dne byla prohlídka historického centra města s místními průvodci. Pro některé z nás to byla i zkouška znalostí anglického jazyka. Část odpoledne jsme strávili nákupy na místním trhu a procházkou krásnými, zelenými parky. I když nás už bolely nohy, zvládli jsme vystoupat 124 schodů na vyhlídkovou věž kostela Sv. Panny Marie Velké, kde se nám naskytl pohled na město z ptačí perspektivy. Dnes jsme tedy měli možnost toto město alespoň na pár hodin navštívit jako turisté, ale kdo ví, možná pro některé z našich žáků bude jednou městem studijním. 

Fotografie třetího dne

https://photos.app.goo.gl/YG994FKdBa9pKbcWA

Další aktuality

20240609_153832

eTwinning

Začátkem roku 2024 jsme se rozhodli hledat možnosti, jak se zapojit do cizojazyčných projektů a zalíbil se nám již několik let fungující…

IMG_6458

Sebeobrana 2024

V pondělí 27. května v naší škole proběhla v rámci předmětu Výchova ke zdraví dvouhodinová ukázka sebeobrany pro deváté ročníky. Jako…

Most

,,Malovaná písnička"

Máme tady další úspěch našich žáků, tentokrát v krajském kole výtvarné soutěže,,Malovaná písnička". Naši školu reprezentovali 4 žáci z 5. -…