Exkurze ve Štramberku

foto stramberk 1

Za neandrtálci do Štramberka

Na konci září jsme s žáky 6. A a 6. B podnikli exkurzi do Štramberka, kde jsme nejdříve prozkoumali jeskyni Šipku. Od paní průvodkyně jsme se dozvěděli, že jeskyně je celosvětově známá díky objevu spodní čelisti neandrtálského dítěte, tzv. Šipecké čelisti. O tento objev se zasloužil koncem 19. století gymnaziální učitel z Nového Jičína - Karel Josef Maška. Po jeho vzoru jsme se na chvíli také stali archeology a pomocí plánků a baterek hledali ukrytá ohniště v jeskyni. Připadali jsme si jako pravěcí lovci mamutů, tak jako v ilustracích Zdeňka Buriana. Poté jsme se vydali do Muzea Šipka Štramberk, kde na nás čekal nejen poutavý film o neandrtálcích, ale i expozice plné štramberských zkamenělin, hornin, minerálů a nálezů od starší doby kamenné až po vrcholný středověk. Nejvíce všechny zaujal pazourek, kterým jsme se, po vzoru pravěkých lidí, snažili vykřesat oheň. A opravdu jsme byli úspěšní! Na fotografiích jsme poznali i vzácného motýla jasoně červenookého, s nímž se pojila v loňském roce výtvarná soutěž, do které byla naše škola zapojena. Závěrem exkurze jsme se ještě prošli po náměstí a nemohla ani chybět ochutnávka výborných štramberských uší.                                                                                           MVDr. M. Hrachová 

Fotogalerie

Další aktuality

KiVa Logo

KiVa

Vážení rodiče, ráda bych vás informovala o novém projektu KiVa, do kterého se celá naše škola zapojila. KiVa je školní program zabývající…

IMG_20240212_141744

Srdíčkování s rodiči

V pondělí 12. února jsme se sešli s rodiči prvňáčků na společném „SRDÍČKOVÁNÍ“. Odpoledne jsme strávili tvořením různých srdíčkových…