DEN SE ZÁCHRANKOU

DSC_0012

V pátek 6. října s úderem osmé hodiny přijelo do areálu školy vozidlo zdravotnické záchranné služby. Ne, nikomu se nic nestalo. To jsme jen využili nabídku a rozhodli se umožnit žákům seznámit se základy poskytování první pomoci.

A tak se stalo, že drtivá většina z nich už ví, jak zavolat záchranku, jak správně podávat informace, jak se zachovat při případném styku se zraněním nebo jinou újmou na zdraví. Ví, co obsahuje správná lékárnička, ví, proč se už dnes nepraktikuje dýchání z úst do úst, ví, jak vypadá tepenné krvácení. Vše totiž viděli na vlastní oči. A dokonce si někteří osobně vyzkoušeli, jak správně a účinně použít tlakový obvaz a jak si poradit s otevřenou zlomeninou.

Snad to nikdy nebudou potřebovat…

 

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Fotogalerie

Další aktuality