Planetárium v Ostravě

IMG_20231025_121745 (1)

Ve středu 25. října se naši zvídaví žáci pátých tříd a několik deváťáků vydalo na krátkou exkurzi do Planetária v Ostravě. Hned po vstupu se všichni rozutekli prozkoumat vystavené exponáty, například plazmovou kouli, železný meteorit Campo del Cielo nebo skafandr astronauta. Zábavné také bylo zkusit si, jaké to je vyskočit na Měsíci, pilotovat letadlo na leteckém simulátoru nebo termokamerou zjistit, kdo má studený nos.

Návštěva sférického kina byla bezpochyby tím nejlepším zážitkem. Vše začalo moderovanou ukázkou oblohy, Měsíce, hvězd, souhvězdí i naší sluneční soustavy. Pak už následoval hlavní sférický pořad Dobrodružná cesta k planetám. Promítání bylo úžasné, a tak realistické, že se sem tam při průletu mezi planetami některým žákům zatočila hlava.

Díky této exkurzi žáci získali představu o tom, jak krásný, ohromný a tajuplný vesmír může být, a jak
malá ta naše modrá planeta Země ve srovnání s tím vším doopravdy je.

Další aktuality

IMG_20240510_095157

Šipka

Děti z 1. A se 10. května vydaly pěšky do Štramberku. Byla pro ně přichystána komentovaná prohlídka jeskyně Šipka. Paní archeoložka jim…

IMG_2089

Štafetový pohár

V úterý 30. 4. 2024 se konal v Novém Jičíně tradiční Štafetový pohár. Do závodu své běžce vyslalo 17 škol z okresu Nový Jičín. Za naši…

IMG_3979 (1)

,,Májka"

Jako každý rok i letos žáci naší školy zdobili na 1. května v sadu Dr. Edvarda Beneše kopřivnickou,,májku". Této krásné tradice se…