Planetárium v Ostravě

IMG_20231025_121745 (1)

Ve středu 25. října se naši zvídaví žáci pátých tříd a několik deváťáků vydalo na krátkou exkurzi do Planetária v Ostravě. Hned po vstupu se všichni rozutekli prozkoumat vystavené exponáty, například plazmovou kouli, železný meteorit Campo del Cielo nebo skafandr astronauta. Zábavné také bylo zkusit si, jaké to je vyskočit na Měsíci, pilotovat letadlo na leteckém simulátoru nebo termokamerou zjistit, kdo má studený nos.

Návštěva sférického kina byla bezpochyby tím nejlepším zážitkem. Vše začalo moderovanou ukázkou oblohy, Měsíce, hvězd, souhvězdí i naší sluneční soustavy. Pak už následoval hlavní sférický pořad Dobrodružná cesta k planetám. Promítání bylo úžasné, a tak realistické, že se sem tam při průletu mezi planetami některým žákům zatočila hlava.

Díky této exkurzi žáci získali představu o tom, jak krásný, ohromný a tajuplný vesmír může být, a jak
malá ta naše modrá planeta Země ve srovnání s tím vším doopravdy je.

Další aktuality

Obrázek WhatsApp, 2023-12-05 v 19.32.53_44631873

Mikuláš ve škole

Žáci nejvyšších ročníků si i letos pro své spolužáky připravili krásný den s Mikulášem, čerty a anděly. Připravili si krásné masky a malé…

Blue Illustrated Christmas Market Instagram Story (1)

Vánoční jarmark

Srdečně zveme všechny rodiče a přátele školy 7. prosince od 14 do 17 hodin na tradiční předvánoční jarmark. Čekají na Vás výrobky žáků,…