Dějepisná olympiáda

DSC_0005

Ve středu 29. listopadu se sešli žáci z řad 8. a 9. ročníků, aby poměřili své znalosti o naší historii ve školním kole Dějepisné olympiády. Téma 53. ročníku soutěže znělo: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). 
Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“

Soutěž je dobrovolná, určena zájemcům o dějepis. A o tom, že tento předmět mnohé děti baví, svědčí fakt, že se školního kola zúčastnilo 20 dětí. Vítězně z tohoto klání vyšel Michal Ištvánek z 9. C, který získal úctyhodných 53 bodů (maximum – 60 bodů). Na druhém místě se umístil Josef Tušl z 9. B s pěknými 47 body. O třetí místo se podělili Jakub Chromečka z 9. C a Radim Šimůnek 
z 9. B, oba vysoutěžili 42 bodů.
Všem účastníkům soutěže děkujeme a vítězům přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.

Mgr. Marcela Šmiřáková

Fotogalerie

Další aktuality

20240609_153832

eTwinning

Začátkem roku 2024 jsme se rozhodli hledat možnosti, jak se zapojit do cizojazyčných projektů a zalíbil se nám již několik let fungující…

IMG_6458

Sebeobrana 2024

V pondělí 27. května v naší škole proběhla v rámci předmětu Výchova ke zdraví dvouhodinová ukázka sebeobrany pro deváté ročníky. Jako…

Most

,,Malovaná písnička"

Máme tady další úspěch našich žáků, tentokrát v krajském kole výtvarné soutěže,,Malovaná písnička". Naši školu reprezentovali 4 žáci z 5. -…