Dějepisná olympiáda

Okresního kola olympiády se zúčastnilo 39 žáků. Do Michala Ištvánka z 9. C,  který letos reprezentoval naši školu, jsme vkládali veliké naděje, neboť jeho znalosti historie jsou skutečně obsáhlé. A Michal nás nezklamal. Test, na který byl vyhrazen časový limit 90 minut, odevzdal po 30 minutách a získal nejen nejvyšší počet bodů ze všech, ale dosáhl také největšího odstupu od dalších soutěžících. V soutěži, kde o umístění rozhoduje většinou rozdíl 0,5 - 2 bodů, zvítězil s náskokem 4 bodů na druhého v pořadí. Michalovi blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Víme, že musel před soutěží prostudovat mnoho literatury navíc a další studium ho ještě čeká, neboť si vítězstvím vybojoval účast v krajském kole v Ostravě. Věříme, že se mu 8. 4. bude dařit i tam a bude důstojným reprezentantem našeho okresu.