Halová kopaná prvního stupně

20240126_114616

Dne 26. 1. 2024 se naše fotbalové družstvo složené z žáků 4. a 5. tříd zúčastnilo kvalifikačního halového fotbalového turnaje za účasti 6 fotbalových družstev z 3 kopřivnických ZŠ, ale i žáků ze Štramberku, Lichnova a Veřovic. První 2 družstva v turnaji měly zajištěn přímý postup do okresního finále. Naše družstvo si na turnaji vedlo velmi dobře a za celý turnaj nepocítilo v základní hrací době hořkost porážky. Přestože jsme neobdrželi jedinou branku, skončili jsme nakonec v turnaji na 2. místě.

Finálový zápas se ZŠ E. Zátopka skončil v základní hrací době nerozhodně 0:0 a na řadu přišel penaltový rozstřel, ve kterém byl nakonec šťastnější náš soupeř v poměru 0:1. Stejného soupeře přitom naše družstvo v základní skupině porazilo 3:0. I přes malé zaváhání ve finále jsme po zásluze postoupili do okresního finále. V našem družstvu, jako jediném na turnaji, startovala i fotbalistka, a to Lola Janiak, která se s 3 brankami stala i nejlepší střelkyní a hráčkou našeho družstva. O další branky se postarali Martin Kočíb s 2 brankami a Eduard Konvička s 1 brankou. Kromě střelců branek je třeba vyzdvihnout také oba naše brankáře a rovněž zbytek družstva za příkladnou bojovnost a celkovou vzornou reprezentaci naší školy.

Odkaz na fotogalerii: