Lyžařský kurz - postřehy ze svahu 3

Den třetí: 14.2.

Valentýn nás přivítal lehkým mrazíkem a skoro jasnou oblohou. Proti předchozím dnům dokonalá Itálie. Svahy byly nočními úpravami vyhlazeny jako na závody a taky se tak po nich jezdilo.

Po polovině výcviku proběhlo lehké přeobsazení družstev – pár lyžařů postoupilo do skupiny Elite, pár nadaných začátečníků také poskočilo o level výš. Většina účastníků kurzu vyzkoušela jízdu na kotvě a následný sjezd nejdelší místní sjezdovky. Na programu byly pouze 2 hodiny, proto bylo třeba je využít beze zbytku. Díky namrzlému povrchu se jezdilo s výrazně menší námahou a na výkonech jednotlivců všech kategorií to bylo znát.

Po značném množství naježděných kilometrů však únava začíná být patrná a je na místě vyhlásit půldenní odpočinek. I ten trávíme aktivně – návštěvou místního vodního světa.

Před námi jsou ještě tři dvouhodinové lekce, ale už nyní můžeme téměř všichni prohlásit: „Milujeme lyžování“.

Fotogalerie: