Štafetový pohár

IMG_2089

V úterý 30. 4. 2024 se konal v Novém Jičíně tradiční Štafetový pohár. Do závodu své běžce vyslalo 17 škol z okresu Nový Jičín. Za naši školu startovalo 16 závodníků, kteří byli vybráni z 1. stupně, protože právě pro ně je tento závod určen. 
Žáci jsou rozděleni do kategorie mladší (4 chlapci a 4 dívky) a starší (4 chlapci a 4 dívky). Specialitou je závod třetí, kdy 8 běžců z obou kategorií spojí své síly a běží štafetu na 8 x 200 m. Časy všech tří závodů se sčítají a vyhrává škola, která dosáhla v součtu času nejlepšího.
Žáci 1.-3. třídy se zúčastnili poprvé a trocha nervozity způsobila pád štafetového kolíku. Tím získali 6.místo, ale žáci 4.-5. třídy svou bojovností zvítězili, získali 1. místo a v kombinaci ve štafetě 8x200 m opět získali 1. místo. Součtem časů všech 3 štafet žáci vybojovali 2. místo v okrese (1 sekundu za 1. Starým Jičínem). Zajistili si přímý postup do krajského finále, které se bude konat 9. 5. v Opavě. 

Držíme palce !!!
Mgr. Jitka Hořáková


 

 

 

Další aktuality

1000022952

Škola v přírodě 3. A

Ve dnech 12.-14. 5. byla třída 3. A na škole v přírodě na Kletné. Celý pobyt se nesl v duchu pirátů. Děti soutěžily, hrály pirátské hry a…