Geologicko-paleontologický program ve Štramberku

exkurze 4

V pátek 17. května jsme s žáky 9. C navštívili Muzeum Šipka ve Štramberku, kde byl připraven velmi zajímavý 
geologicko-paleontologický program s názvem Život ve vápenci.

V úvodu nás zaujalo mnoho zajímavých informací souvisejících se vznikem štramberského krasu a jeho okolí, poznali jsme např. rozdíl mezi štramberským a kopřivnickým vápencem. Poté jsme si mohli sami všechny nerosty a horniny ohmatat a prozkoumat.
 

Závěr exkurze byl tím, na který se většina třídy těšila nejvíce – možnost vytvořit si paleontologickou sbírku zkamenělých živočichů. V zahrádce u muzea jsme hledali vhodné valouny vápence, ve kterých pak žáci pomocí geologického kladívka hledali zkameněliny. Všichni byli úspěšní, a tak si každý odnesl domů kousek vápence s pozůstatkem pradávného živočicha. 
Za poutavý program děkujeme Mgr. Radce Knápek a těšíme se zase příště. 
MVDr. Michaela Hrachová

Fotogalerie

Další aktuality

20240609_153832

eTwinning

Začátkem roku 2024 jsme se rozhodli hledat možnosti, jak se zapojit do cizojazyčných projektů a zalíbil se nám již několik let fungující…

IMG_6458

Sebeobrana 2024

V pondělí 27. května v naší škole proběhla v rámci předmětu Výchova ke zdraví dvouhodinová ukázka sebeobrany pro deváté ročníky. Jako…

Most

,,Malovaná písnička"

Máme tady další úspěch našich žáků, tentokrát v krajském kole výtvarné soutěže,,Malovaná písnička". Naši školu reprezentovali 4 žáci z 5. -…