Sebeobrana 2024

IMG_6458

V pondělí 27. května v naší škole proběhla v rámci předmětu Výchova ke zdraví dvouhodinová ukázka sebeobrany pro deváté ročníky.

Jako instruktoři k nám opět přišli David Polcer a Vít Pisařovic. Tentokrát ale nepřišli ve vojenské uniformě, ale ve sportovním oblečení a s boxerskými lapy. Ukázka probíhala v malé tělocvičně a začala krátkým povídáním o prevenci rizikového chování. Pak následovalo rozběhání, rozcvička a posilovací výzva s názvem "Bring Sally Up" (chlapci po dobu písně dělali kliky a dívky dřepy nebo musely vydržet opřené v dřepu zády o zeď). To zaručilo dokonalé zahřátí celého těla, a tudíž se mohlo začít s trénováním sebeobrany.

Žáci si ve dvojicích postupně vyzkoušeli údery, kopy, základní páky, nebo jak se dostat např. ze sevření zezadu a z "kravaty". I přesto, že to bylo vážné téma, tak se po celou dobu tělocvičnou ozýval smích a panovala dobrá nálada. 

Na závěr bych chtěla oběma instruktorům moc poděkovat. Naši osmáci se už určitě těší na sebeobranu příští rok!

Šárka Pisařovicová

Fotogalerie: https://eu.zonerama.com/Link/Album/11588603

Další aktuality

20240609_153832

eTwinning

Začátkem roku 2024 jsme se rozhodli hledat možnosti, jak se zapojit do cizojazyčných projektů a zalíbil se nám již několik let fungující…

Most

,,Malovaná písnička"

Máme tady další úspěch našich žáků, tentokrát v krajském kole výtvarné soutěže,,Malovaná písnička". Naši školu reprezentovali 4 žáci z 5. -…