Pamětní deska odhalena

Pamětní deska odhalena

Celé akci, která se konala 14. října 2021, předcházela řada schůzek, kterých se účastnili zástupci rodiny Ladislava Cvíčka, zástupci města, MDH, naší školy i KDK. Osobnost Mgr. Ladislava Cvíčka, se kterým se po jeho nečekaném odchodu v dubnu nemohla veřejnost z epidemiologických důvodů rozloučit, byla závazkem pro všechny.
Moderování se ujal Lubomír Sazovský, který přivítal všechny přítomné, mezi nimiž byly i osobnosti navazující akce Kopřivnické pressování – např. Lída Rakušanová a Radko Kubičko.
Lubomíru Sazovskému se podařilo jak svými vzpomínkami na Ladislava Cvíčka, tak i průvodním slovem učinit toto setkání opravdu důstojným a zajímavým. Asi není náhodou, že na celé akci mají nemalý podíl i dva žáci Ladislava Cvíčka – Mgr. Martin Galia, který se saxofonistou Václavem Kociánem zajistil hudební část programu, a Karel Kudera – autor mosazné desky, na které nechybí ani portrét Ladislava Cvíčka.
Celý program byl proložen i dalšími vystoupeními – sborem žáků naší základní školy pod vedením Mgr. Hany Stočkové a Mgr. Jakuba Šindelky, svá zamyšlení nad osobností pana Ladislava Cvíčka vyjádřil starosta města Ing. Miroslav Kopečný, za rodinu pak zeť prof. Mgr. Jan Malura, PhD., vzkaz od přítele rodiny PhDr. Ladislava Špačka přečetl Mgr. Robin Pospěch a na odhalení pamětní desky se podíleli další členové rodiny.
Umístění pamětní desky je symbolické. Náš kolega, který svůj profesní život učitele spojil s naší školou, tak bude stále s námi…

Průběh celé akce můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Další aktuality

280943795_330086722588374_5750580747613477265_n

V Bludišti

Dne 16. května 2022 se žáci 9. tříd zúčastnili v ostravské televizi natáčení soutěže Bludiště. Ještě než nastal den D, museli vymyslet…

www

Sebeobrana

Ve čtvrtek 12. května v naší škole proběhla malá ukázka sebeobrany pro žáky devátého ročníku. Toto téma se týká předmětu Výchova ke zdraví…