Nejen canisterapie

Nejen canisterapie

V pondělí 15. listopadu přijel do naší školy nprap. Martin Štěrba, psovod Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, který se věnuje výcviku psů, a přivezl s sebou své 4 svěřence, kterým se věnuje 24 hodin denně. Preventivní program zorganizovali Mgr. Chlopčíková a Bc. Kalus. Žáci 1. – 4. tříd se seznámili s prvky canisterapie, žáci 8. – 9. ročníků navíc zhlédli ukázku výcviku psů na vyhledávání drog a výbušnin. Zajímavá byla informace, že k těmto úkonům jsou vhodnější fenky, dověděli jsme se, jak své svěřence odměňuje, že nejtěžší psí disciplínou je vyhledávání výbušnin, při které pes nesmí způsobit hluk nebo se nálezu dotknout. Při vyhledávání drog jde do terénu nejprve psovod, aby případně odstranil předměty, o které se pes může zranit…
Děkujeme nprap. Martinu Štěrbovi za úžasné dopoledne a zdravíme jeho svěřenkyně, které ukázaly část toho, k čemu jsou cvičeny. Byly to Akira Snoopy (4 měsíce), Dorry (21měsíců), Bibi (2,5 roku) a Fixi (5 let).

Další aktuality

Obrázek WhatsApp, 2023-12-05 v 19.32.53_44631873

Mikuláš ve škole

Žáci nejvyšších ročníků si i letos pro své spolužáky připravili krásný den s Mikulášem, čerty a anděly. Připravili si krásné masky a malé…

Blue Illustrated Christmas Market Instagram Story (1)

Vánoční jarmark

Srdečně zveme všechny rodiče a přátele školy 7. prosince od 14 do 17 hodin na tradiční předvánoční jarmark. Čekají na Vás výrobky žáků,…