Vánoční čekání

Vánoční čekání

Vánoční čekání jinak - tak by se dala nazvat tradiční akce, která je vždy spojena s předvánočním obdobím. Vzhledem k situaci byla upravena organizace, poprvé se na přípravě zpěváků podílel pan učitel Šindelka, kterému při samotném vystoupení v KDK pomohla i paní učitelka Stočková, která o letošním zpívání napsala:
„Tradiční a přesto jiné bylo letošní Vánoční čekání, koncert sborů kopřivnických škol.
Pandemická situace, zrušení zpěvu ve skupinách, nemoc a karanténa u dětí i učitelů, plánování koncertů a následovné zrušení. S tím vším se během roku museli žáci i učitelé vyrovnat. 
Ani před týdnem nebylo zcela jasné a jisté, jestli koncert bude. A BYL :)). Sice v mnohem menším seskupení (zúčastnila se ZŠ dr. M. Horákové, ZŠ E. Zátopka a ZŠ 17. listopadu, všechny sbory v mnohem menším obsazení než bývalo zvykem),  bez vystoupení  Kopřivky (sbory kopřivnických škol společně), ale s nadšením, že můžeme zpívat. Atmosféra byla uvolněná, bez nervozity a stresu, plná radosti, že aspoň rodiče ocení vystoupení a snahu svých dětí navodit vánoční náladu zpěvem vánočních písní a koled v kulturním domě.
Za naši školu je třeba pochválit 17 nadšených zpěváků pod vedením pana učitele Šindelky, ale také žáky Denise Bezděka a Stellu Petrášovou, kteří celý koncert uváděli a programem provázeli. 
A že to občas třeba neladilo nebo se něco nepovedlo? To vůbec nevadilo. Vždyť nejde o Superstar a profi výkony. Zpívaly děti, protože chtějí, baví je to a dělá jim zpěv radost. A o to šlo. Snad tedy děti potěšily i Vás, kteří jste koncert viděli a mohli přenos sledovat na youtube. 
Přejeme všem pohodové, klidné a ve zdraví prožité vánoční svátky s hudbou.“ 
Kdo byl přítomen, nebo sledoval vystoupení online, musel nejen našim zpěvákům jen tleskat. A tak i my děkujeme za hezké chvilky s hudbou…

 

Další aktuality

Obrázek WhatsApp, 2023-12-05 v 19.32.53_44631873

Mikuláš ve škole

Žáci nejvyšších ročníků si i letos pro své spolužáky připravili krásný den s Mikulášem, čerty a anděly. Připravili si krásné masky a malé…

Blue Illustrated Christmas Market Instagram Story (1)

Vánoční jarmark

Srdečně zveme všechny rodiče a přátele školy 7. prosince od 14 do 17 hodin na tradiční předvánoční jarmark. Čekají na Vás výrobky žáků,…