Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik

CO S SEBOU?
Samozřejmě lyže se seřízeným vázáním, hůlky, boty, brýle a přilbu, jsem-li lyžař. K lyžím potvrzení o odborném seřízení vázání.
Snowboard se správně upevněným vázáním (z hlediska správné volby „přední“ nohy), boty, brýle a přilbu, jsem-li snowboardista.
!!! Žáci s 2 dávkami očkování potvrzení o očkování.
Žáci s prodělaným covidem v posledních 180 dnech potvrzení o prodělání nemoci.
Všichni ostatní žáci PCR test z pátku 11. 2.
Pro všechny by mělo být samozřejmé sportovní oblečení (na lyže i snowboard, ale též na případnou procházku po okolní přírodě – ve středu odpoledne máme čas na odpočinek od svahu).
Trička, tepláky, mikinu, spodní prádlo, dostatek ponožek a pantofle pro pobyt na ubytovně.
Nezapomeňte na ručník, mýdlo a další hygienické potřeby, stejně tak na léky, pokud nějaké pravidelně užíváte. ROUŠKY!!!
Fény, kulmy a podobné přístroje se nedoporučují – většinu dne budete mít na hlavě přilbu nebo čepici.
Občas se stane, že se poškodí lyže, vázání nebo praskne bota. Pro tyto případy je dobré mít k dispozici nějakou hotovost, abychom mohli zajistit opravu nebo náhradu v místní půjčovně.
Občas dojde k nějakému úrazu a musíme na ošetření do nemocnice. K tomu každý potřebuje kartu pojištěnce.
V místě NENÍ obchod, proto není nutné mít zásobu peněz na případný nákup potravin a pamlsků. Možná budou k dispozici nějaké sladkosti na hotelu, ale musíte počítat s jinými cenami než v obchodě. Lepší je si nějaký pamlsek přivézt v zavazadle.
Hlad údajně nehrozí, protože je zajištěno jídlo a pití 5x denně. Konzervy, zavařená jídla a podobné zásoby tedy nejsou nutné.
V apartmánech jsou k dispozici rychlovarné konvice pro eventuální přípravu čaje či jiných teplých nápojů.
Musíme počítat s tím, že oblečení bude po výcviku mokré – ne každý vydrží celý den bez pádu. Proto je dobré mít náhradní suché oblečení na odpolední výcvik – zejména ponožky a rukavice. Ideální by byly i kalhoty, ale ty v zavazadle zpravidla zaberou dost místa.
Často se stává, že při pádech něco na oblečení povolí a praskne. K zašití případných trhlin je dobré mít základní šicí potřeby.

TESTOVÁNÍ
Nahlášení zájemci o testování ve škole se sejdou v pátek 11. 2. v 10.00 h v respiriu školy (týká se žáků 8. A a 8. C).

 POKYNY K ODJEZDU
Odjezd je v neděli 13. 2.
Sraz účastníků před školou ve 13.00 h. Proběhne kontrola přítomnosti, kontrola potvrzení týkajících se covidu, naložení zavazadel a odjezd na místo určení.
Samotný výcvik proběhne v termínu od 14. do 18. 2. 2022.
Plánovaný návrat z výcviku v pátek 18. 2. cca v 16 hodin.

                                                           Ing. Jiří Madecký, vedoucí kurzu

Další aktuality

VAŘÍME

Stravování

Vážení rodiče, část zaměstnanců školní jídelny se příští týden vrátí, proto od 26. 9. obnovíme stravování pro všechny strávníky. Stále však…

EZ

Soutěž škol

Další soutěž ke kulatému výročí narození významných sportovců se konala v pondělí. Paní učitelka Grygaříková, která náš tým vedla, o tom…