Lyžařský výcvik

CO S SEBOU?
Samozřejmě lyže se seřízeným vázáním, hůlky, boty, brýle a přilbu, jsem-li lyžař. K lyžím potvrzení o odborném seřízení vázání.
Snowboard se správně upevněným vázáním (z hlediska správné volby „přední“ nohy), boty, brýle a přilbu, jsem-li snowboardista.
!!! Žáci s 2 dávkami očkování potvrzení o očkování.
Žáci s prodělaným covidem v posledních 180 dnech potvrzení o prodělání nemoci.
Všichni ostatní žáci PCR test z pátku 11. 2.
Pro všechny by mělo být samozřejmé sportovní oblečení (na lyže i snowboard, ale též na případnou procházku po okolní přírodě – ve středu odpoledne máme čas na odpočinek od svahu).
Trička, tepláky, mikinu, spodní prádlo, dostatek ponožek a pantofle pro pobyt na ubytovně.
Nezapomeňte na ručník, mýdlo a další hygienické potřeby, stejně tak na léky, pokud nějaké pravidelně užíváte. ROUŠKY!!!
Fény, kulmy a podobné přístroje se nedoporučují – většinu dne budete mít na hlavě přilbu nebo čepici.
Občas se stane, že se poškodí lyže, vázání nebo praskne bota. Pro tyto případy je dobré mít k dispozici nějakou hotovost, abychom mohli zajistit opravu nebo náhradu v místní půjčovně.
Občas dojde k nějakému úrazu a musíme na ošetření do nemocnice. K tomu každý potřebuje kartu pojištěnce.
V místě NENÍ obchod, proto není nutné mít zásobu peněz na případný nákup potravin a pamlsků. Možná budou k dispozici nějaké sladkosti na hotelu, ale musíte počítat s jinými cenami než v obchodě. Lepší je si nějaký pamlsek přivézt v zavazadle.
Hlad údajně nehrozí, protože je zajištěno jídlo a pití 5x denně. Konzervy, zavařená jídla a podobné zásoby tedy nejsou nutné.
V apartmánech jsou k dispozici rychlovarné konvice pro eventuální přípravu čaje či jiných teplých nápojů.
Musíme počítat s tím, že oblečení bude po výcviku mokré – ne každý vydrží celý den bez pádu. Proto je dobré mít náhradní suché oblečení na odpolední výcvik – zejména ponožky a rukavice. Ideální by byly i kalhoty, ale ty v zavazadle zpravidla zaberou dost místa.
Často se stává, že při pádech něco na oblečení povolí a praskne. K zašití případných trhlin je dobré mít základní šicí potřeby.

TESTOVÁNÍ
Nahlášení zájemci o testování ve škole se sejdou v pátek 11. 2. v 10.00 h v respiriu školy (týká se žáků 8. A a 8. C).

POKYNY K ODJEZDU
Odjezd je v neděli 13. 2.
Sraz účastníků před školou ve 13.00 h. Proběhne kontrola přítomnosti, kontrola potvrzení týkajících se covidu, naložení zavazadel a odjezd na místo určení.
Samotný výcvik proběhne v termínu od 14. do 18. 2. 2022.
Plánovaný návrat z výcviku v pátek 18. 2. cca v 16 hodin.

Ing. Jiří Madecký, vedoucí kurzu