Lyžaři - den druhý

Lyžaři - den druhý

"Ne až tolik studená noc způsobila, že sníh na svahu byl trošku pomalejší. Tento fakt nahrával těm z nás, kteří se potřebovali v klidu zdokonalovat v technice jízdy a nejsou zrovna vyznavači velké rychlosti.
Sice soucítíme s našimi olympioniky, kteří dnes v Číně zaznamenali dost tragické výsledky, ale v rámci našeho výcviku jsme se jim v žádném případě nepřizpůsobili, ba naopak: už mezi námi není nikdo, kdo by se ještě nepodíval z horní hrany svahu směrem dolů. To znamená, že už všichni umíme použít vlečný prostředek zvaný POMA a zároveň se umíme bez nehody dostat z kopce dolů. Samozřejmě není všechno dokonalé, ale určitě děláme viditelné pokroky.
Aby všechno nebylo úplně růžové, odpolední výcvik jsme zahájili s porouchaným vlekem a při zdolávání kopce směrem vzhůru jsme byli nuceni použít techniky stromečku jako kdysi naši prapředci. Byla to věru dřina.
Za odměnu nás pak instruktoři vzali na výlet sedadlovou lanovkou a to už byla jiná písnička. Až na šest zdrženlivějších lyžařů se zbytek vydal zdolat dlooouhou modrou sjezdovku a pro mnohé z nás to byl opravdový zážitek. Začínáme mít pomalu pocit, že už něco umíme.
Nejen lyžaři, ale i snowboardisté dělají viditelné pokroky. Včera se ještě takřka bezvládně váleli po sněhu, dnes už bez ostychu jezdí na vleku a při cestě dolů vykružují čím dál pěknější obloučky.
Co asi přinese zítřek?"
                                          Ing. Jiří Mdecký

Další aktuality

ŠD obr.www upr

ÚNOR 2023

Akce ve školní družině – únor  2023  6. 2.  BIJÁSEK - Největší dar 23. 2. Srdce na pravém místě

ŠD obr.www upr

LEDEN 2023

Akce ve školní družině – leden  2023 16. 1.  BIJÁSEK - Dračí princezna 26. 1. Sněhové radovánky