Lyžaři - den druhý

Lyžaři - den druhý

"Ne až tolik studená noc způsobila, že sníh na svahu byl trošku pomalejší. Tento fakt nahrával těm z nás, kteří se potřebovali v klidu zdokonalovat v technice jízdy a nejsou zrovna vyznavači velké rychlosti.
Sice soucítíme s našimi olympioniky, kteří dnes v Číně zaznamenali dost tragické výsledky, ale v rámci našeho výcviku jsme se jim v žádném případě nepřizpůsobili, ba naopak: už mezi námi není nikdo, kdo by se ještě nepodíval z horní hrany svahu směrem dolů. To znamená, že už všichni umíme použít vlečný prostředek zvaný POMA a zároveň se umíme bez nehody dostat z kopce dolů. Samozřejmě není všechno dokonalé, ale určitě děláme viditelné pokroky.
Aby všechno nebylo úplně růžové, odpolední výcvik jsme zahájili s porouchaným vlekem a při zdolávání kopce směrem vzhůru jsme byli nuceni použít techniky stromečku jako kdysi naši prapředci. Byla to věru dřina.
Za odměnu nás pak instruktoři vzali na výlet sedadlovou lanovkou a to už byla jiná písnička. Až na šest zdrženlivějších lyžařů se zbytek vydal zdolat dlooouhou modrou sjezdovku a pro mnohé z nás to byl opravdový zážitek. Začínáme mít pomalu pocit, že už něco umíme.
Nejen lyžaři, ale i snowboardisté dělají viditelné pokroky. Včera se ještě takřka bezvládně váleli po sněhu, dnes už bez ostychu jezdí na vleku a při cestě dolů vykružují čím dál pěknější obloučky.
Co asi přinese zítřek?"
                                          Ing. Jiří Mdecký

Další aktuality

VAŘÍME

Stravování

Vážení rodiče, část zaměstnanců školní jídelny se příští týden vrátí, proto od 26. 9. obnovíme stravování pro všechny strávníky. Stále však…

EZ

Soutěž škol

Další soutěž ke kulatému výročí narození významných sportovců se konala v pondělí. Paní učitelka Grygaříková, která náš tým vedla, o tom…