Lyžaři - den třetí

Lyžaři - den třetí

"V noci lehce mrholilo a mrzlo zároveň, klouže to už při cestě na snídani. Na svahu je sice upravený, ale namrzlý manšestr. Ke všemu opět nejedou vleky, až na sedadlovou lanovku.
Skupina zdatnějších lyžařů tedy od začátku poznává ledové nástrahy modré sjezdovky a o pády není nouze. Padání probíhá napříč celým spektrem účastníků kurzu, nevyhnou se mu ani instruktoři. Opatrnost je na místě.
Snowboardisté a lyžaři začátečníci jsou opět nuceni zdolávat kopec vlastními silami. Zdá se, že už jich moc nezbývá. Před desátou hodinou však přichází vysvobození – spolu s rozjasňující se oblohou se rozjíždí alespoň jeden vlek.
Rádi využíváme jeho služeb, vždyť dnes máme k dispozici pouhé 2 hodiny trénování. Na odpoledne je totiž vyhlášen klidový režim. Už je načase, protože většinu z nás bolí úplně všechno. Navzdory všem komplikacím statečně předvádíme individuální pokroky. Dnes jsou markantní zejména u snowboardistů.
Z trochu jiného těsta jsou asi hoši z 8. C, kteří se, doplněni částí 8. A, vydávají na odpolední procházku zimní přírodou. Po 11 kilometrech a dvou a půl hodinách šlapání krajinou upadlou do zimního spánku, přicházejí právě v době výdeje odpolední svačiny. Skvělé načasování!
V podvečer začíná pršet. Sice to předpovědi naznačovaly, ale my pevně doufáme, že to brzy odezní a zítřejší den proběhne bez omezení."
                                                   Ing. Jiří Madecký

Fotogalerie

Další aktuality

20240609_153832

eTwinning

Začátkem roku 2024 jsme se rozhodli hledat možnosti, jak se zapojit do cizojazyčných projektů a zalíbil se nám již několik let fungující…

IMG_6458

Sebeobrana 2024

V pondělí 27. května v naší škole proběhla v rámci předmětu Výchova ke zdraví dvouhodinová ukázka sebeobrany pro deváté ročníky. Jako…

Most

,,Malovaná písnička"

Máme tady další úspěch našich žáků, tentokrát v krajském kole výtvarné soutěže,,Malovaná písnička". Naši školu reprezentovali 4 žáci z 5. -…