Lyžařský výcvik 11. - 16. 2. 2024

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK – CO S SEBOU? 

Samozřejmě lyže se seřízeným vázáním, hůlky, boty, brýle a přilbu, jsem-li lyžař. K lyžím potvrzení o odborném seřízení vázání. Bez potvrzení vás instruktoři nemohou pustit na svah.

Snowboard se správně upevněným vázáním (z hlediska správné volby „přední“ nohy), boty, brýle a přilbu, jsem-li snowboardista.

Pro všechny by mělo být samozřejmé sportovní oblečení (na lyže i snowboard, ale též na případnou procházku po okolní přírodě – v případě, že nebude zasněžený svah). Ke sportovnímu oblečení řadíme i plavky - ve středu odpoledne máme čas na odpočinek od svahu a nabízí se návštěva místního vodního světa.

Trička, tepláky, mikinu, spodní prádlo, dostatek ponožek a pantofle pro pobyt na ubytovně.

Nezapomeňte na ručník, mýdlo a další hygienické potřeby, stejně tak na léky, pokud nějaké pravidelně užíváte. ROUŠKU! (ubytovaní budeme v těsné blízkosti jeden vedle druhého a může se stát, že se připlíží nějaké to respirační onemocnění. Pokud nepojede hned domů, bylo by nanejvýš vhodné při kontaktu s ostatními účastníky pobytu použít roušku a výrazně tak omezit další šíření nemoci.)

Fény, kulmy a podobné přístroje se nedoporučují – většinu dne budete mít na hlavě přilbu nebo čepici.

Občas se stane, že se poškodí lyže, vázání nebo praskne bota. Pro tyto případy je dobré mít k dispozici nějakou hotovost, abychom mohli zajistit opravu nebo náhradu v místní půjčovně.

Občas dojde k nějakému úrazu a musíme na ošetření do nemocnice. K tomu každý potřebuje kartu pojištěnce.

Drobnou zásobu peněz na případný nákup pamlsků. Možná budou k dispozici nějaké sladkosti na hotelu, ale musíte počítat s jinými cenami než v obchodě. Lepší je si nějaký pamlsek přivézt v zavazadle.

Hlad nehrozí, protože je zajištěn pravidelný přísun jídla hotelovou kuchyní. Konzervy, zavařená jídla a podobné zásoby tedy nejsou nutné.

Musíme počítat s tím, že oblečení bude po výcviku mokré – ne každý vydrží celý den bez pádu. Proto je dobré mít náhradní suché oblečení na odpolední výcvik – zejména ponožky a rukavice. Ideální by byly i kalhoty, ale ty v zavazadle zpravidla zaberou dost místa.

Často se stává, že při pádech něco na oblečení povolí a praskne. K zašití případných trhlin je dobré mít základní šicí potřeby.

 

POZOR!!! Existuje možnost, že pojedeme v době, kdy nebude sníh. V takovém případě musíte počítat s pravidelnými turistickými vycházkami a být na ně náležitě vybaveni.

 

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK – POKYNY K ODJEZDU

 

Lyžařský výcvik proběhne v termínu od 12. do 16. 2. 2024.

Odjezd je v neděli 11. 2.

Sraz účastníků před školou ve 13.00 h. Proběhne kontrola přítomnosti, naložení zavazadel a odjezd na místo určení.

Plánovaný návrat z výcviku v pátek 16. 2. cca v 17 hodin.

 

Další aktuality

20240609_153832

eTwinning

Začátkem roku 2024 jsme se rozhodli hledat možnosti, jak se zapojit do cizojazyčných projektů a zalíbil se nám již několik let fungující…

IMG_6458

Sebeobrana 2024

V pondělí 27. května v naší škole proběhla v rámci předmětu Výchova ke zdraví dvouhodinová ukázka sebeobrany pro deváté ročníky. Jako…

Most

,,Malovaná písnička"

Máme tady další úspěch našich žáků, tentokrát v krajském kole výtvarné soutěže,,Malovaná písnička". Naši školu reprezentovali 4 žáci z 5. -…