Psaní perem

pero

Vážení rodiče,

po návratu z vánočních prázdnin jsem dětem slíbila, že brzy začneme psát plnicím perem, které našly pod stromečkem ve třídě. Od tohoto týdne postupně začínáme. Ne všichni, ale část ano. Většina žáků má ruku již uvolněnou a umí ji posouvat po sešitě plynule s psanou slabikou či slovem. Pár dětí ještě musí počkat a ruku odlehčit, ale věřím, že začít psát perem je pro ně tak velkou motivací, že se budou snažit psát lehce a úhledně.

Dnes jsem dětem vyprávěla, že každý muzikant dechového orchestru začal hrát na obyčejnou zobcovou flétnu, a když uměl ovládat dech a zvládl správně hru s prsty, mohl se rozhodnout, jak bude hra pokračovat. Někdo si pak vybral příčnou flétnu, někdo klarinet, někdo saxofon… A tak je to i s psaním. Začneme perem, které nás naučí krásně psát a potom si každý vybere, co mu bude vyhovovat.

Věřte, že jsme s kolegyní posuzovaly psací pera různých typů a firem, braly jsme v úvahu cenu, lehkost, stopu inkoustu, ergonomickou plochu pro držení pera, vhodnost pro leváky i praváky, možnost doplnění náplně. Sposta líbivých per byla jen na jedno použití, některá pera mají perfektní reklamu (otázkou je proč) a přitom zůstávají v testech na konci žebříčku… 

Pečlivě jsme pročetly hodnocení 14 plnicích per, které si můžete přečíst zde: https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-spotrebitel/plnici-pera-psaci-potreby-skola-test-srovnani.A180904_110228_test_jan

A protože obě dvě cítíme zodpovědnost naučit děti psát hezky, správně držet pero a hlavně mít radost z psaní, vybraly jsme pero sice páté v pořadí, ale splňující naše kritéria viz výše, a zároveň pero velmi dobře hodnocené samotnými tázanými žáky.

Děkujeme a dětem přejeme krásnou inkoustovou cestu Písankou!

Další aktuality

20240609_153832

eTwinning

Začátkem roku 2024 jsme se rozhodli hledat možnosti, jak se zapojit do cizojazyčných projektů a zalíbil se nám již několik let fungující…

IMG_6458

Sebeobrana 2024

V pondělí 27. května v naší škole proběhla v rámci předmětu Výchova ke zdraví dvouhodinová ukázka sebeobrany pro deváté ročníky. Jako…

Most

,,Malovaná písnička"

Máme tady další úspěch našich žáků, tentokrát v krajském kole výtvarné soutěže,,Malovaná písnička". Naši školu reprezentovali 4 žáci z 5. -…