KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET

ZDE naleznete stránky, na kterých se prostřednictvím e-learningových kurzů dozvíte spoustu užitečných informací o bezpečnosti v internetovém prostoru. Jsou určeny pro žáky, učitele, rodiče, sociální pracovníky i seniory.

PRO PEDAGOGY:

JAK PRACOVAT S DĚTMI SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI

Moc příjemně, přehledně zpracovaná metodika pro práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami, ale najdete tam tipy i pro vedení práce s třídním kolektivem nebo komunikaci s rodiči. Spousta konkrétních tipů pro podporu žáka v 1. stupni PO s různými druhy SVP (VPU, VPCH, PAS, nadaní žáci) - stojí za přečtení ZDE

Vyhláška 27/2016 Sb. o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných zde

• ve vyhlášce od str. 19 přehled PO 1. a dalších stupňů podpory
  • od str. 50 přehled pomůcek, které je možné pro žáka žádat ve 2. a vyšších stupních podpory (pokud vypisujete zprávu pro vyšetření v PPP - prohlédněte si co je možné žákovi doporučit dle druhu vzdělávací potřeby, i pro nadané a vypsat ve zprávě co považujete u žáka za užitečné

Metodika pro nastavování podpůrných opatření zde

• v dokumentu jsou vyznačené pasáže, které můžou být užitečné při sestavování PLPP - naleznete tam tipy a návrhy, co si u žáka všímat, co zahrnout do PLPP nebo Zprávy pro PPP
  • od str. 16 - východiska pro sestavení PO 1. stupně
  • od str. 50 - PO pro nadané
  • od str. 54 - SPU
  • od str. 58 - obtíže v chování
  • od str. 70 - PO u vybraných konkrétních projevů problémového chování
  • od str. 100 - konkrétní ukázky postupů

SVP

Ráda bych se s vámi podělila o informaci, že od ledna 2015 jsou Vám k dispozici služby STŘEDISKA VÝCHOVNÉ PÉČE v Novém Jičíně. Toto zařízení se specializuje především na pomoc a podporu dětí a dospívajících s poruchami chování, dětí v riziku, dětí, které se již dopouštějí rizikových projevů a které se zaměřuje rovněž na práci s celým rodinným systémem. Na pracovníky SVP se dále můžete obrátit, pokud máte dlouhodobější problémy se zvládáním nevhodných projevů svých dětí. Žáci zde také mohou nalézt pomoc při řešení potíží jako jsou: konflikty se svým okolím, počínající nebo již omezující závislosti (drogy, kouření, internet..), negativní dopady spáchaných rizikových jevů, aktuální složité životní situace.

Kontakt: tel.: 730 895 977, e-mail: svpnj@email.cz SVP

PRO RODIČE a ŽÁKY:

PAVLÍKOVY NOČNÍ MŮRY

Pohádka o tom, jak překonat ošklivé sny

WWW.NAUČTE SE UČIT.CZ

Kliknutím na nadpis se dostanete na stránky, kde můžete zjistit, kde jsou vaše mezery v učení a jak se učit efektivně. Naleznete zde:

- testy a dotazníky o učení

- e-learningový kurz, který vás naučí se efektivně učit

+ bonus - na konci prvního modulu najdete tipy na učení pro děti se specifickými poruchami učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie i ADD/ADHD)

Vše je samozřejmě ZDARMA!

Pohádka o Lindě, která krotí svého tygra - o tom jak zvládat záchvaty zuřivosti ZDE.

Image result for linda kroti sveho tygra

(Ne)výchovná pohádka nejenom pro děti

NESNÁŠÍM TĚ, SÉGRO PITOMÁ!

KOUZELNÉ OKNO DO SOUROZENECKÝCH VZTAHŮ,KTERÉ OD ZÁKLADŮ ZMĚNÍ VÁŠ POHLED NA JEJICH SPORY NALEZNETE ZDE.