Přijímací zkoušky

Kritéria pro přijetí zveřejní ředitel příslušné střední školy do 31. ledna 2022 (na internetových stránkách školy).

Přijímací zkoušky v 1. kole přijímacího řízení pro žáky se splněnou povinnou devítiletou školní docházkou se konají 12. a 13. 4. 2022. První termín se vztahuje na školu/obor uvedený na přihlášce jako první, druhý termín se vztahuje na školu/obor uvedený na přihlášce jako druhý (započítává se vždy lepší výsledek testů).

Pro žáky hlásící se na víceletá gymnázia platí termíny 19. a 20. 4. 2022.

Náhradní termíny (nemoc atd.) přijímacího řízení jsou stanoveny na 10. a 11. 5. 2022 (žák se musí řádně omluvit řediteli SŠ do 3 dnů od konání řádného termínu přijímací zkoušky).

Pro případ, pokud by se uchazeč z vážných důvodů nemohl dostavit v řádném termínu. Způsob omluvy z řádného termínu stanovuje ředitel střední školy, na kterou se uchazeč hlásí.

Pozvánku k přijímací zkoušce pro 1. kolo přijímacího řízení zasílá ředitel školy 14 dní před termínem konání přijímací zkoušky.

Ředitel školy ukončí hodnocení uchazečů do 2 pracovních dnů po termínu zveřejnění hodnocení výsledků CERMATEM. Podle výsledků dosažených jednotlivými uchazeči stanoví jejich pořadí a zveřejní seznam přijatých uchazečů a nepřijatým uchazečům nebo zákonným zástupcům nepřijatých uchazečů odešle rozhodnutí o nepřijetí.

Pokud se přijímací zkouška v 1. kole přijímacího řízení nekonázveřejní ředitel školy seznam přijatých uchazečů a nepřijatým uchazečům nebo zákonným zástupcům nezletilých uchazečů odešle rozhodnutí o nepřijetí.