Ptačí budky Rotary

Na nádvoří školy se objevila nová ptačí budka. Není z obchodu, nedělal ji žádný tatínek, je dílem žáků z 2. A. Paní učitelka Grygaříková napsala:

„V únoru se žáci z 2. A zapojili do projektu Ptáci existují - Ptačí budky Rotary. Cílem projektu je vzbudit u dětí zájem o pozorování přírody a vést k zdravému aktivnímu přístupu k živočichům a rostlinám, s kterými se běžně setkávají. Kvůli epidemiologické situaci se spolupráce s Rotary sice protáhla, ale v květnu jsme se dočkali dodání dřevěné stavebnice ptačí budky do školy. Spolu se správcem panem Chechelským jsme montovali budku během hodiny pracovních činností. Vrutů bylo tolik, že se mohli zapojit všichni žáci. Mnozí se šroubovákem nebo aku utahovačkou pracovali poprvé. Budku jsme zavěsili na nádvoří školy, kde už další sýkorkami obydlené budky jsou. Teď budeme sledovat, kdo se do té "naší" v následujícím jaru uhnízdí.“

Já jen dodávám, že pochvalu zaslouží děti, paní učitelka, ale i pan Chechelský, který zabezpečil technické zázemí akce.

Fotografie najdete ve Fotogalerii.

Další aktuality

280943795_330086722588374_5750580747613477265_n

V Bludišti

Dne 16. května 2022 se žáci 9. tříd zúčastnili v ostravské televizi natáčení soutěže Bludiště. Ještě než nastal den D, museli vymyslet…

www

Sebeobrana

Ve čtvrtek 12. května v naší škole proběhla malá ukázka sebeobrany pro žáky devátého ročníku. Toto téma se týká předmětu Výchova ke zdraví…