Ptačí budky Rotary

Na nádvoří školy se objevila nová ptačí budka. Není z obchodu, nedělal ji žádný tatínek, je dílem žáků z 2. A. Paní učitelka Grygaříková napsala:

„V únoru se žáci z 2. A zapojili do projektu Ptáci existují - Ptačí budky Rotary. Cílem projektu je vzbudit u dětí zájem o pozorování přírody a vést k zdravému aktivnímu přístupu k živočichům a rostlinám, s kterými se běžně setkávají. Kvůli epidemiologické situaci se spolupráce s Rotary sice protáhla, ale v květnu jsme se dočkali dodání dřevěné stavebnice ptačí budky do školy. Spolu se správcem panem Chechelským jsme montovali budku během hodiny pracovních činností. Vrutů bylo tolik, že se mohli zapojit všichni žáci. Mnozí se šroubovákem nebo aku utahovačkou pracovali poprvé. Budku jsme zavěsili na nádvoří školy, kde už další sýkorkami obydlené budky jsou. Teď budeme sledovat, kdo se do té "naší" v následujícím jaru uhnízdí.“

Já jen dodávám, že pochvalu zaslouží děti, paní učitelka, ale i pan Chechelský, který zabezpečil technické zázemí akce.

Fotografie najdete ve Fotogalerii.

Další aktuality

VAŘÍME

Stravování

Vážení rodiče, část zaměstnanců školní jídelny se příští týden vrátí, proto od 26. 9. obnovíme stravování pro všechny strávníky. Stále však…

EZ

Soutěž škol

Další soutěž ke kulatému výročí narození významných sportovců se konala v pondělí. Paní učitelka Grygaříková, která náš tým vedla, o tom…