Setkání s mandalou

Ještě v květnu se žáci některých tříd 1. stupně seznámili s mandalou. Nejde o omalovánku, v překladu slovo znamená ornament, kruh, oblouk. Tento kruhový ornament se objevuje ve všech dobách a kulturách. O samotné akci napsala paní učitelka Stočková:

„Dne 18. 5. proběhl ve třídě 3. B projektový den s názvem Létající barvy.

Jako odborník z praxe byla přizvána paní Kamila Hemalová ze společnosti. Zábavné učení, která dětem vysvětlila pojem mandala, seznámila je s vlastnostmi a působením barev na člověka, mícháním barev. Děti se naučily pracovat s centrifugou na barvy a zjistily, jak působí odstředivá síla. Na papírové kruhy pak vytvářely své barevné mandaly.

Překvapením pro děti pak byla zakoupená bílá trička, na která pak své výtvory přenesly a zůstanou jim zároveň jako dárek k MDD.

Všechna díla byla překvapením a povedla se.

Obdobně se do tohoto projektu zapojily i třídy 2. A, 4. A a 4. B a žáci tvořili ať už jen na papír nebo třeba na textilní tašky.

Centrifuga na barvy ve škole zůstává a věříme, že ještě vytvoříme hodně hezkých výrobků.“

Další aktuality

IMG_20230926_120115

Přespolní běh

Dne 26. září 2023 se v areálu běžeckých tratí na Horečkách ve Frenštátě p. R. uskutečnil závod v přespolním běhu, kterého se ve IV.…